PlexEasy PX-650US


Plextor wzbogaca swoją ofertę o urządzenie do magazynowania danych PlexEasy PX-650US, mogące pracować bez udziału komputera.

 

Urządzenie może pracować jak standardowa zewnętrzna nagrywarka DVD, ale, dzięki portom USB i czytnikowi kart SD, może, bez pomocy komputera, służyć do transferu danych z pamięci flash na płyty optyczne. PlexEasy współdziała z urządzeniami pracującymi jako pamięci masowe (wszystkie pendrive czy dyski zewnętrzne, tryb ten posiada też większość aparatów fotograficznych, kamer, mp3 czy smartfonów) lub poprzez Picture Transfer Protocol (PTP) – technologię transferu obrazów, w którą wyposaża się obecnie większość aparatów fotograficznych.

Oznacza to, że urządzenie może nagrywać dane na płyty optyczne z prawie dowolnego źródła lub pośredniczyć w transferze danych pomiędzy podłączonymi urządzeniami magazynującymi (np. z HDD na SD czy pendrive).

Pracą urządzenia kieruje się za pomocą przycisków i ekranu LCD znajdującego się na górnej części obudowy. Nagrywanie płyt DVD może odbywać się z prędkością 8x. Obsługuje wszystkie typu nośników CD i DVD. Zasilanie odbywa się z portu USB komputera przy pomocy kabla typu Y (załączonego w zestawie) lub, gdy PlexFlex nie jest podłączony do PC, zasilacza zewnętrznego.

Plextor planuje wprowadzenie na rynek europejski napędu w pierwszym kwartale 2012 roku. Urządzenie będzie objęte 2-letnią gwarancją producenta. Cena jeszcze nie jest znana.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,051 hits
%d blogerów lubi to: