Padły główne strony RP


NewsImageOd ponad pięciu godzin nie działa strona Sejmu.

Witryna przestała działać ok. godziny 19. Podczas próby wejścia na stronę następowało początkowo zerwanie połączenia, teraz serwer całkiem nie odpowiada, upływa limit czasu połączenia. Do ataku na serwer Sejmu przyznała się grupa Anonymous. Jednak dyrektor biura prasowego Sejmu poinformował, że strona nie działa w wyniku usterki technicznej i jest mało prawdopodobne, aby jej przyczyną był atak. Nie działa też strona premiera oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie przekroczono limit oprogramowania kształtującego ruch. To właśnie m.in. MKiDN „zawdzięczamy” pomysł aby Polska podpisywała ACTA.

Jak  było napisane, Polska ma niedługo podpisać kontrowersyjne porozumienie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), które jest dużym zagrożeniem dla wolności i niezależności Internetu. Dlatego obecne problemy serwerów rządowych łączone są ze sprzeciwem wobec tego porozumienia. Warto przy okazji przypomnieć, że we wrześniu prezydent podpisał ustawę, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego w przypadku zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Aktualizacja, 21.01.2012, 22:15

Nie działa także strona prezydenta RP.

Aktualizacja

W chwili pisania tego tekstu 0 23:49 , strona prezydenta RP już działała.

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
2 comments on “Padły główne strony RP
  1. graforoman pisze:

    Kliknąłem. Strona prezydenta działa, pozostałe linki raczej nie. 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10 648 hits
%d blogerów lubi to: