InFocus New Tab F1 – pierwszy tablet z Firefox OS


Właśnie został zapowiedziany pierwszy tablet z systemem operacyjnym Firefox OS. Będzie on celować, podobnie jak smartfony z tym OSem, w rynek tanich urządzeń mobilnych.

firefox-os-tablet2-590x330

Działający prototyp nosi nazwę InFocus New Tab F1. Posiada 10,1″ ekran IPS o rozdzielczości 1 280 x 800 pikseli. Napędzany jest czterordzeniowym procesorem A31 opartym na jądrach ARM Cortex-A7 z zegarem 1 GHz. CPU wpierane jest przez grafikę PowerVR SGX544 MP2 oraz 2 GB pamięci operacyjnej DDR3.

flatfish-specs

Na system i dane przewidziano 16 GB pamięci flash z możliwością rozbudowy za pomocą kart microSD. Tablet wyposażono w dwie kamery – przednią 2 MPix i tylną 5 MPix. Do tego GPS, łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth oraz złącze microUSB i żyroskop. Bateria ma pojemność 7 000 mAh. Grubość całości to 9,6 mm.

Na razie nie wiadomo kiedy urządzenie pojawi się w handlu. Sądząc po dotychczasowej polityce firmy Mozilla można domniemywać, że urządzenie najpierw zadebiutuje na rynkach wschodzących. Cena nie została jeszcze ustalona.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w ciekawostki, tablet
One comment on “InFocus New Tab F1 – pierwszy tablet z Firefox OS
  1. trybas2014 pisze:

    Ja to liczę na ten tablet, nowy system to zawsze powiew świeżości jakiś

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 11 398 hits
%d blogerów lubi to: