Od Triumph dla nowoczesnych dziewczyn


Era inteligentnych nasobnych urządzeń smart wkracza na dobre do naszego świata. Nikogo już nie dziwi smart zegarek czy smart okulary. Japoński oddział firmy Triumph właśnie przedstawił prototyp smart stanika.

Triumph-smart-bra-1

Nie, dziś nie jest pierwszy kwietnia. Urządzenie nosi się jak zwykły stanik i spełnia ono wszystkie jego podstawowe funkcje. Dodatkowo jednak potrafi rozpoznawać głoś, mierzyć puls oraz aktywność fizyczną. W przyszłości możliwa jest rozbudowa możliwości urządzenia.

Opis szczegółowy dostępnych funkcjonalności dowodzi, że firma albo podchodzi z dużą dozą humoru do nowego produktu, albo nie ma jeszcze koncepcji, jak wykorzystać rodzące się możliwości. Dzięki rozpoznawaniu mowy stanik zapytany „jak dzisiaj wyglądam?” odpowie „wyglądasz wspaniale!”. Stanik posiada także „guzik pobudzenia”, którego wciśnięcie… powoduje zapalenie wbudowanych w materiał diod LED migających w rytm bicia serca.Triumph-smart-bra-2

Dodatkowo urządzenie posiada możliwość mierzenia ilości spożytych kalorii, ilość przebytych kroków, dystans, ilość snu i inne. Wszystkie dane można oczywiście zapisywać w celu późniejszej analizy. Za to ostania funkcjonalność inteligentnego stanika na pewno zrobi furorę – z boku znalazło się miejsce na składany monopod, coraz częściej nazwany „selfie stick”. Dzięki temu posiadaczka stanika może w każdej chwili uwiecznić się i udostępnić kolejne swe ujęcie na portalu społecznościowym.

Na razie nie wiadomo kiedy smart stanik trafi na rynek. Nie wiadomo też, w jakiej dokładnie postaci. Ani ile będzie kosztować. Czy będzie przebojem, czy pośmiewiskiem? A może okaże się jednak żartem? W dzisiejszych czasach trudno to przewidzieć.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w ciekawostki
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: