Windows 10 – 6 wersji


microsoftJuż w bieżące wakacje zadebiutuje nowa odsłona najnowszego systemu operacyjnego Microsoft – Windows 10. Będzie ona dostępna w 190 krajach, w 111 językach oraz w 6 różnych wersjach.

windows10

Windows 10 Home to zorientowany na użytkownika indywidualnego system dla komputerów domowych i przenośnych, w tym także tabletów. Będzie zawierał osobistego asystenta Cortana, nową przeglądarkę Edge, tryb pracy wyłącznie z interfejsem dotykowym Continuum, rozpoznawanie twarzy Hello, logowanie z uwierzytelnianiem odcisku palca lub tęczówki oka i szereg użytecznych aplikacja, takich jak Zdjęcia, Mapy, Poczta, Kalendarz, Muzyka i Video.

Windows 10 Mobile to system dla smartfonów i innych urządzeń zorientowanych na obsługę dotykiem z mniejszymi wyświetlaczami. Będzie zawierał te same aplikacje, co 10 Home, dodatkowo z dołączoną mobilną wersją pakietu Office. Dodatkowo urządzenia z 10 Mobile będą, po podłączeniu do dużego wyświetlacza, być używane jak normalne komputery.

Windows 10 Pro – wersja systemu dla komputerów, tabletów i urządzeń typu 2-w-1. Podobna do 10 Home, ale z wieloma funkcjami potrzebnymi do pracy biznesowej.

Pełne wersje wymienionych powyżej systemów będą dostępne przez pierwszy rok jako darmowa aktualizacja dla kwalifikujących się systemów Windows 7, 8.1, 8.1 Phone oraz nowego Windows Update for Business.

Windows 10 Enterprise bazuje na 10 Pro. Posiada jednak dodatkowe funkcje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom średnich i dużych organizacji. Posiada możliwości centralnej administracji, ochrony przed zagrożeniami, wdrażaniem polityki bezpieczeństwa i organizowania bezpiecznego obiegu dokumentów.

Windows 10 Education jest systemem zbudowanym na podstawie 10 Enterprise i zorientowanym na potrzeby placówek edukacyjnych – zarówno pracowników i nauczycieli, jak i uczniów i studentów.

Windows 10 Mobile Enterprise skierowany jest do korporacyjnych użytkowników urządzeń mobilnych. Oferuje prostotę i elastyczność pracy z 10 Mobile z możliwościami zarządzania aktualizacjami i administracją znaną z wersji korporacyjnej.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,051 hits
%d blogerów lubi to: