Acer C910 Chromebook


Acer C910 Chromebook to nowy 15″ model laptopa z Chrome OS napędzany szybkim, nowoczesnym procesorem Core i5.

Acer_C910_Chromebook_01

 

Komputer zaprojektowany został z myślą o wykorzystaniu w edukacji oraz dla biznesmenów potrzebujących szybkiego komputera do wykonywania podstawowych zadań. Chrome OS z założenia jest systemem, który sam o siebie dba – łączy się z Internetem i pobiera aktualizacje zdejmując z użytkownika konieczność sprawdzania oprogramowania.

Nowy Acer C910 rozszerza ofertę wydajnych chromebooków o model korzystający z Intel Core i5-5200U zamiast typowego i3 lub Celerona, zwykle spotykanych w komputerach z systemem Google. Piąta generacja tych szybkich procesorów zapewnia także dużą energooszczędność.

Ekran urządzenia to 15,6″ matryca o rozdzielczości Full HD 1 920 x 1 080 pikseli, zapewniająca szerokie kąty widzenia, co ma kluczowe znaczenie w trakcie prezentowania treści gronu odbiorców, np. w szkolnej klasie lub na spotkaniu biznesowym. Specjalnie dla szkół przewidziano też tańszą wersję z wyświetlaczem HD 1 366 x 768 pikseli. Oba modele posiadają technologię Acer ComfyView z powłoką antyrefleksyjną.

Obudowa jest specjalnie wzmocniona, co ma zapewnić wytrzymałość na mało delikatne traktowanie np. w szkole przez uczniów. Szybkie połączenie z siecią zapewnia karta 2×2 Wi-Fi 802.11 ac z technologią MIMO. Do tego Bluetooth 4.0, USB 2.0 i 3.0, HDMI, czytnik kart SD i dwa głośniki skierowane do góry. Bateria pozwala na 8 godzin pracy.

Model z procesorem piątej generacji Intel Core i5-5200U, 4 GB niskonapięciowej pamięci operacyjnej DDR, 32 GB napędem SSD i matrycą 15,6″ Full HD pojawi się w handlu na początku kwietnia w cenie 499,99 USD.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: