Sapphire Combo Blu-ray / HDD na eSATA lub USB 3.0


logoNowy, zewnętrzny napęd Addonics łączy w sobie HDD z nagrywarką DVD lub odtwarzaczem Blu-Ray. Sapphire Combo to ciekawe urządzenie szczególnie dla użytkowników laptopów pozbawionych napędów optycznych.

SBDRHEU

Urządzenie łączy się z komputerem przez pojedynczy kabel USB 3.0 SuperSpeed lub eSATA. Wersja z odtwarzaczem Blu-Ray potrafi oczywiście odtwarzać nośniki BD oraz nagrywać DVD i CD. Model z DVD nagrywa płyty optyczne CD i DVD.

Oba modele posiadają zintegrowaną szufladę Snap-In Mobile Rack na napędy 3,5-calowe. Pozwala ona na umieszczenie dysku twardego lub napędu SSD i łatwą jego wymianę w razie potrzeby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dane zapisywane na nośnikach optycznych mogą być zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem dzięki szyfrowaniu AES-256. Wystarczy w tym celu pobrać opcjonalne oprogramowanie Addonics CipherUSB. Po zainstalowaniu aplikacji nie ma potrzeby pamiętania haseł lub kodów dostępu – nośniki są niewidoczne dla innych napędów a jednocześnie mogą być bez problemu odczytywane przez Sapphire Combo.

SBDRHEU-detail

SBDRHEU-back

Urządzenie jest kompatybilne z komputerami pracującymi pod kontrolą Windows, Mac OS i Linux. Dołączone oprogramowanie przeznaczone jest dla systemu Windows.

Źródło: cdrinfo.pl/

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: