LG Chromebase


Chromebase – komputer typu AIO działający pod kontrolą Chrome OS. Nowe AIO LG to Chromebase 22CV241.

LG_Chromebase_white_small

Osoby, dla których komputer to głównie okno do Internetu nowa propozycja LG przypadnie do gustu. Uruchamia się w zaledwie kilka sekund dzięki szybkiej pamięci flash z której wczytywany jest oparty na przeglądarce system operacyjny Chrome OS. Bezpośrednio z pulpitu mamy dostęp do poczty GMail, dysku Google Drive i pozostałych usług świadczonych przez giganta. Na własne pliki przeznaczona jest przestrzeń w chmurze o pojemności 1 TB – przez okres dwóch lat za darmo.

Dodatkowo nabywcy otrzymują przez dwa miesiące pełny darmowy dostęp do serwisu oferującego muzykę – Google Play Music All Access. Już sam Chrome OS zapewnia wysokie bezpieczeństwo – system wraz ze wszystkimi usługami jest cały czas na bieżąco aktualizowany bez potrzeby naszej ingerencji. Dodatkowo nabywcy nowego komputera LG otrzymają promocyjnie pakiet antywirusowy z wielopoziomowym zabezpieczeniem i weryfikacją przy rozruchu.

LG_Chromebase_black_small

Chromebase 22CV241 ma ekran o przekątnej 21,5″. Zastosowano znakomitą matrycę IPS zapewniającą rewelacyjne odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia 178° w każdym kierunku. Rozdzielczość wyświetlacza to Full HD 1920 x 1080 pikseli. Stale włączona funkcja Flicker Safe chroni oczy zapobiegając migotaniu obrazu, które mogło by doprowadzić do zmęczenia wzroku. Eliminowana jest też niebieska poświata dając efekt ciepłego papieru przy czytaniu dokumentów. Komputer wyposażono w stereofoniczne głośniki o mocy 2 x 5W z funkcją odtwarzania dźwięku przestrzennego.

Komputer napędzany jest procesorem Intel Celeron, więc nie zabraknie mu mocy obliczeniowej. Posiada port HDMI, dzięki czemu może służyć jako monitor czy to dla konsoli, czy też mocniejszego komputera w razie potrzeby. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Design został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Award 2014. Chromebase 22CV241 jest już dostępny w polskich sklepach w cenie sugerowanej 1349 PLN.

Źródło: LG

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,253 hits
%d blogerów lubi to: