Lenovo ThinkPad Helix 2


Nowa – tańsza i lepsza – wersja Lenovo ThinkPad Helix właśnie trafiła na rynek. Za zaprezentowany w zeszłym roku pierwszy model trzeba było zapłacić 1679 USD. ThinkPad Helix 2 można nabyć już za 979 USD.

lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-detached-laptop-mode-5lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-laptop-mode-1 (1)lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-laptop-mode-7lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-stand-mode-3lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-tablet-mode-2lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-tablet-mode-6lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-2nd-gen-tent-mode-4

Urządzenie to hybryda – może pracować jako tablet lub komputer przenośny. Można także użyć trybu namiot, gdzie komputer stoi na krawędzi ekranu i klawiatury, co okazuje się bardzo wygodne przy np. oglądaniu filmów lub prezentowaniu kolekcji zdjęć. Podstawowy model napędzany jest procesorem Intel Core M 5Y10 z grafiką Intel HD 5300. Wyposażono go w 4 GB pamięci LPDDR3 1600 MHz. Dane można magazynować na 128 GB napędzie SSD. Dodatkowo urządzenie posiada czytnik kart microSD.

11,6″ ekran wyposażono w matrycę IPS z podświetlaniem LED. Oferuje ona rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli. Rozpoznaje do 10 punktów nacisku jednocześnie. Komputer wyposażano w rysik Digitizer Pen. Do tego dochodzą dwie kamery – 2 MPix z przodu i 5 MPix z tyłu. ThinkPad Helix 2 obsługuje dźwięk Dolby Home Theater v4, posiada wbudowane głośniki stereo i cyfrowy mikrofon. Komplet opcji połączeń obejmuje bezprzewodową kartę Intel Wireless 7265 i Bluetooth 4.0. Do tego dochodzą porty microHDMI i USB 3.0. Jako system operacyjny zastosowano Windows 8.1 w wersji 64-bitowej. Urządzenie może pracować na akumulatorze przez 8 godzin w trybie samego tabletu. Po dołączeniu stacji-klawiatury czas ten wydłuża się do 12 godzin.

Lenovo oferuje także mocniejszą wersję wyposażoną w Intel Core M 5Y70 z 8 GB pamięci operacyjnej i napędem SSD o pojemności 256 GB. Standardową roczną gwarancję wydłużono dla droższego modelu do trzech lat. Model ten wyceniono na 1399 USD.

Źródło: Lenovo

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: