LG KizON – inteligentna opaska dla dzieci


LG wprowadza na polski rynek inteligentne opaski dla dzieci mające poprawić bezpieczeństwo naszych pociech – KizON.

LG_2kizon_small

Urządzenie ma formę opaski z jednym przyciskiem. Służy on do wybrania numeru pierwszego z zaprogramowanej wcześniej listy opiekuna. Jeżeli on nie odbierze – połączenie zostanie przekierowane do drugiego opiekuna. Na opaskę mogą też wdzwonić się rodzice. Nie ma obawy, że do dziecka będą dzwonić nieznajomi – połączenia przychodzące możliwe są wyłącznie z listy ustalonej przez opiekuna. Maksymalnie można wpisać 6 numerów.

LG_7kizon_small

W przypadku, gdy dziecko zaaferowane zabawą nie odbiera, można ustalić regułę automatycznego odbierania połączenia przychodzącego po 10 sekundach. Opaska posiada także moduły GPS i Wi-Fi pozwalające na lokalizację przekazywaną opiekunowi na żądanie. Wbudowany akumulator pozwala na ciągłą pracę opaski KizON przez około półtora dnia. Jednocześnie opiekun i dziecko są informowane, jeżeli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20% i 10%.

Opaska jest oczywiście odporna na mało delikatne traktowanie. Gumowana obudowa chroni przed wodą, kurzem i wstrząsami. Materiał, którym pokryto KizON to specjalny antyalergiczny plastik, by nie podrażniać skóry dziecka.

LG KizON jest już dostępna w Polsce. Cena detaliczna wynosi 299 PLN. W przypadku podpisania umowy abonamentowej można ją nabyć już od 1 PLN. Zobowiązanie miesięczne wynosi 4,99 PLN lub 14,99 PLN w chwili obecnej przy umowie na 24 miesiące. Nie wykluczone, że ceny te jeszcze spadną, gdy kolejni operatorzy wprowadzą KizON do swojej oferty.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w ciekawostki
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,051 hits
%d blogerów lubi to: