Rugged z Thunderbolt od LaCie


LaCieFirma LaCie przedstawiła nową wersję swojego flagowego modelu dysku przenośnego Rugged. Dzięki szybkiemu złączu Thunderbolt jest ona w stanie zaoferować transfery do 387 MBps.

 

New_Rugged_TB_3Q_logo

 

Oprócz Thunderbolta napęd posiada także popularny interfejs USB 3.0 SuperSpeed. Zadowala się zasilaniem z portu danych. Oferuje 1 TB pojemności w cenie 219,99 USD lub 2 TB za 299,99 USD. Dzięki zamknięciu tego wszystkiego w pomarańczowej, stylowej obudowie zaprojektowanej przez Neila Poulton jest przy tym wszystkim odporny na wstrząsy, upadki z dwóch metrów, nacisk 100 kg, wodę i kurz. Dodatkowo dane na nim przechowywane są zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem za pomocą automatycznego szyfrowania algorytmem AES z kluczem o długości 256-bitów.

New_Rugged_TB_back_noCap

Wspomniane napędy są już dostępne w handlu. Dla wymagających większych prędkości na początku lipca LaCie przedstawi modele SSD o pojemności 250 GB za 299,99 USD oraz 500 GB za 499,99 USD. Wszystkie modele objęte są 3-letnią gwarancją rozszerzoną o wsparcie techniczne i naprawę lub wymianę napędu niezależnie od miejsca na świecie. Dodatkowo można nabyć opcję Advance Care.

New_Rugged_TB_PKG

 

Źródło: cdrinfo.pl/

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,132 hits
%d blogerów lubi to: