Getac T800 – tablet do zadań specjalnych


getacGetac, firma od lat konkurująca z firmą Panasonic na rynku wzmocnionych, wytrzymałych tabletów, przedstawiła 8,1″ urządzenie T800 napędzane procesorem Intel Pentium.

 

Getac_T800_01

Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. Opracowany został z myślą o wykorzystaniu w służbach mundurowych lub ratownictwie na pierwszej linii oraz wszelkich innych miejscach, gdzie warunki pracy powodują awarie lub zniszczenie zwykłych komputerów.

Ekran urządzenia został powiększony z tradycyjnych 7″ do 8,1″. Daje to o 34% większą powierzchnię roboczą. Dodatkowo wyświetlacz posiada system podbijania podświetlenia, by zachować czytelność w bezpośrednim oświetleniu słonecznym. Mimo to udało się utrzymać niską wagę około 1 kg przy grubości niewiele przekraczającej 2 cm. Trzeba przy tym pamiętać, że tablet spełnia rygorystyczne wymogi klasy wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne MIL-STD-810G oraz szczelności na wodę i kurz IP65. Wbudowany akumulator pozwala na pracę przez 8 godzin bez podłączania do źródła zasilania.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Pentium N3530 z zegarem 2,16 GHz (TB do 2,58 GHz). Posiada wbudowany odbiornik GPS oraz łączność bezprzewodową Wi-Fi 802.11n. Opcjonalnie może posiadać 4G LTE obsługujące 8 zakresów częstotliwości, by uniknąć problemów z kompatybilnością niezależnie od miejsca przebywania. W celu poprawienia zasięgów zarówno GPS jak i WLAN czy WWAN można skorzystać z anten zewnętrznych.

 Tablet Getac T800 pojawi się w ofercie w czerwcu, dostawy będą realizowane od lipca. Cena będzie wynosić od 1 599 USD. Na wersję 4G LTE trzeba będzie poczekać do września, ceny zaczną się od 1 999 USD.

 Źródło: cdrinfo.pl/

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w tablet
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: