Sony PSZ-HA2T – dysk dla mało ostrożnych


sonySony przedstawiło nowy model przenośnego dysku twardego PSZ-HA2T o pojemności aż 2 TB. Wytrzyma on mało delikatne traktowanie ze strony użytkownika jak również kurz i przypadkowe zachlapanie.

Sony_PSZ-HA1T_01

 

Najpojemniejszy model PSZ-HA2T dołączył do rodziny składającej się z dysków twardych 500 GB PSZ-HA50 i 1 TB PSZ-HA1T oraz napędu SSD 256 GB PSZ-SA25. Wytrzymała obudowa posiada dodatkową warstwę grubego silikonu na rogach. Dzięki temu wytrzyma upadek nawet z 2 metrów (modele HDD) lub 2,3 metra (SSD).

Napęd spełnia wymagania militarnej klasy wytrzymałości MIL-STD-810G, odporności na kurz IP5X oraz przypadkowe zachlapanie wodą IPX4. Preinstalowane oprogramowanie pozwala łatwo wybrać system plików urządzenia spomiędzy exFAT, FAT32, HFS+ i NTFS. Wbudowana dioda LED informuje o stanie pracy dysku. Kształt obudowy pozwala na zestawianie kilku napędów razem jeden na drugim zapewniając odpowiedni przepływ powietrza pomiędzy nimi. W dodatku można taki stos połączyć w łańcuszek zajmujący tylko jedne port w komputerze dzięki podwójnym interfejsom FireWire 800. Do tego urządzenia posiadają USB 3.0 SuperSpeed. Oferowane transfery to do 400 MBps przy SSD i do 120 MBps przy USB.

Najnowszy i najpojemniejszy model PSZ-HA2T pojawi się w handlu w czerwcu w cenie 269,49 $.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: