YOTA


yota_logoRok temu cdrinfo.pl informowało o stworzonym przez Rosjan prototypowym smartfonie Yota wyposażonym w dwa wyświetlacze. Jeden z ekranów, dzięki wykonaniu go w technologii eInk, może być zawsze włączony. Yota właśnie trafia na rynek.

Yota Phone to produkt firmy Yota Devices. Trafia on właśnie na rynki rosyjski, austriacki, francuski, hiszpański oraz niemiecki. Już w marcu 2014 roku pojawi się w 20 kolejnych krajach.

Urządzenie posiada system operacyjny Android. Napędzane jest przez 1,5 GHz dwurdzeniowy procesor. Posiada 12 MPix kamerę główną. Najważniejszą zaletą są dwa wyświetlacze – normalny LCD dający dostęp do typowego interfejsu i pozwalający na wykonywanie zwykłej pracy na smartfonie. Na odwrocie znajduje się eInk tej samej wielkości. Jest on zawsze włączony.

Według badań typowy posiadacz smartfona włącza ekran swojego urządzenia ponad 150 razy dziennie, najczęściej tylko po to, by sprawdzić godzinę albo powiadomienia. eInk nie zużywa prądu, jeżeli jego obraz nie jest odświeżany. Ma to pozwolić na znaczną oszczędność energii. Dodatkowo ucieszy czytelników – wyświetlacz wykonany w tej technologii pozostaje czytelny nawet w pełnym świetle słonecznym i nie męczy wzroku. Tym samym smartfon stanie się pełnoprawnym czytnikiem e-booków. Urządzenie kosztuje 499 €.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w ciekawostki, telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: