HP Chromebook dostępny w Europie


hp-logo-black-150Wczoraj Hewlett Packard wprowadził na rynek europejski swój pierwszy komputer z systemem operacyjnym Chrome OSPavilion 14 Chromebook.

 

Urządzenie było zapowiadane na początku roku. Zadebiutowało w lutym na rynku amerykańskim w cenie 329,99 USD. Teraz jest dostępne także na naszym kontynencie. W Wielkiej Brytanii kosztuje 249 £.

Napędzane jest procesorem Intel Celeron z zegarem 1,1 GHz. Pamięć operacyjna ma 2 GB pojemności. Użytkownik ma możliwość wymiany RAM. Na dane przewidziano 16 GB napęd SSD oraz 100 GB darmowej przestrzeni w chmurze. Łączność, która w przypadku chromebooków jest absolutnie niezbędna, zapewnia tylko Wi-Fi. 14-calowy ekran ma rozdzielczość 1 366 x 768 pikseli. Komputer waży 1,8 kg.

Jak widać specyfikacja nie powala na kolana, co jest raczej charakterystyczne dla chromebooków. Należy jednak pamiętać, że główną siłą komputera jest system operacyjny praktycznie w całości oparty na chmurze, komputer jest w zasadzie tylko terminalem umożliwiającym łączność. Osoby szukające wydajniejszego komputera z Chrome OS mogą zainteresować się Google Chromebook Pixel, jest on jednak aż o 800 £ droższy.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: