Bezprzewodowy lokalizator przedmiotów dla zapominalskich


Scosche foundIT to rozwiązanie dla wszystkich, którzy często gubią przeróżne przedmioty. Urządzenie wystarczy połączyć z tym czymś, czego nie chcemy zgubić (na przykład włożyć do portfela czy podłączyć do breloka z kluczami), a potem połączyć je przez Bluetooth z iPhonem 4S/5, iPadem 3/4 lub iPadem mini (jest od tego darmowa aplikacja w App Store). Nastepnie wystarczy wybrać dystans i smartfon/tablet zaalarmuje nas, gdy lokalizator znajdzie się poza określonym zasięgiem.

Scosche_foundIT_01

Maksymalna odległość jaką można ustawić dla urządzenia, to 100 stóp, czyli ok. 30 metrów – to wynika z zasięgu technologii Bluetooth. Aplikacja napisana przez producenta ma jeszcze jedną funkcję przydatną dla kierowców – pozwala na zapamiętanie przy pomocy modułu GPS, gdzie zostawiliśmy auto. Zestaw foundIT zawiera dwa lokalizatory, a kosztuje 49,95$. Będzie przydatny dla wszystkich poza skrajnie zapominalskimi osobami – aby zadziałało nie można bowiem zgubić naraz chronionego przedmiotu i smartfona, który ma nas poinformować o zagubieniu.

Scosche_foundIT_02
Źródło: cdrinfo.pl
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w ciekawostki, Nawigacja, telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: