Canon VIXIA z 20-krotnym zoomem, WiFi i nagrywaniem w MP4


canonW rodzinie cyfrowych kamer Canon VIXIA pojawi się niebawem model HF G30, który stanie się jej nowym flagowym przedstawicielem. Zastosowano w nim nową matrycę HD CMOS Pro o rozdzielczości 2,92 MP, przetwornik obrazu DIGIC DV4 oraz zaawansowany obiektyw o 20-krotnym przybliżeniu optycznym i jasności F/1.8 przy szerokim kącie. Wszystko to ma skupić na sobie uwagę entuzjastów wideo oraz zaawansowanych amatorów, czyli osób kręcących na własny użytek ale posiadających pewne doświadczenie.

Canon_VIXIA_HF-G30_01

Kamera staje się pierwszym przedstawicielem serii VIXIA G. Jedną z jej ciekawszych funkcji jest tzw. Dual Recording, czyli możliwość jednoczesnego zapisywania rejestrowanego materiału w formatach MP4 (1080/60p, 35Mbps) i progresywnym AVCHD (28 Mbps). Możliwe jest też nagrywanie przy 24 klatkach na sekundę, czyli z „kinowym” FPS.

Canon_VIXIA_HF-G30_02

Kamera posiada 3,5″ dotykowy wyświetlacz OLE oraz wizjer 0,24″. W obudowie znalazły się dwa miejsca na karty pamięci SD/SDHC/SDXC, przy czym dzięki funkcji Relay Recording po zapełnieniu jednej karty w trakcie nagrywania zapis będzie automatycznie kontynuowany na drugiej. Urządzenie posiada wbudowany dwuzakresowy moduł WiFi, pozwalający na łatwe przesyłanie filmów i zdjęć do komputera lub innych urządzeń. Łączność WiFi przydaje się do jeszcze jednego celu – dzięki funkcji WiFi Remote możliwe jest kontrolowanie pracy kamery za pomocą smartfona czy tabletu.

Canon_VIXIA_HF-G30_03

Canon VIXIA HF G30 pojawi się na rynku w czerwcu. Producent oszacował sugerowaną cenę detaliczną urządzenia na 1 699,99$.

Canon_VIXIA_HF-G30_04
Źródło: cdrinfo.pl

 

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , , , , ,
Napisane w Video
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: