Obudowa na HDD z Wi-Fi – Fantec MWiD25


Niemiecka firma Fantec przedstawiła urządzenie MWiD25 – zewnętrzną obudowę na dysk twardy wyposażoną w łączność bezprzewodową Wi-Fi i złącze Ethernet przekształcające je w mały, jedno napędowy NAS.

 

Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do komputera za pomocą złącza USB 3.0. Z siecią łączy się poprzez Wi-Fi 802.11 b/g/n lub przez Ethernet 10/100. Wewnątrz można umieścić HDD lub SSD 2.5-cala o grubości do 9 mm. Urządzenie posiada także wbudowany akumulator o pojemności 3 000 mAh pozwalający na pracę bez podłączania do zasilania.

Firma udostępnia aplikacje dla systemów iOS oraz Android ułatwiające korzystanie z napędu do wykonywania kopii bezpieczeństwa, synchronizację plików i zarządzanie zapisanymi na urządzeniu danymi. Wymiary obudowy to 80 x 128 x 25mm. Dostępny jest jako pusta obudowa lub z zainstalowanym HDD o pojemnościach 320 GB, 500 GB, 750 GB lub 1 TB.

Źródło: Fantec

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: