Aplikacja do wyłączania światła? Takie rzeczy tylko w… Plusie i Cyfrowym Polsacie


Inteligentny dom to pojęcie Polakom na razie mało znane, ale być może w 2014 roku instalacje dla mieszkań i domów pozwalające na zarządzanie znajdującym się w nich sprzętem i monitoring będą już łatwo dostępne. Takie plany ma Zygmunt Solorz-Żak, właściciel między innymi Polkomtelu (Plusa) i Polsatu. Biznesmen chce takie systemy sprzedawać w Polsce już w 2014 roku.

Solorz-Żak chce najpierw pokazać społeczeństwu, jak taki dom może wyglądać. W planach jest skonstruowanie „domu pokazowego” (prawdopodobnie przenośnego), gdzie będzie można na własne oczy sprawdzić, jak zachowa się telewizja, łącze internetowe, telefon, monitoring, system płacenia rachunków, sterowanie alarmem, klimatyzacją, sprzętem RTV i AGD, ogrzewaniem itp. Osobistym celem właściciela Polsatu jest upakowanie całego centrum dowodzenia w komórce, aby można było na przykład z każdego miejsca podejrzeć, co wyczynia właśnie kot w pustym mieszkaniu.

Są też poważne plany rozbudowy sieci LTE, w tym również wprowadzenia w najbliższych latach technologii LTE-Advanced, która ma pozwalać na transfer danych z prędkością 1 Gb/s do abonenta i 500 Mb/s od abonenta. Nie pomoże w tym najprawdopodobniej przetarg na częstotliwości 1800 MHz, którego wyniki powinniśmy poznać jeszcze w styczniu, i z którym zresztą miliarder dużych nadziei nie wiąże. Nie ukrywa on jednak, że jego spółki będą potrzebować szerszego zakresu częstotliwości, niż obecnie, jeśli mają wprowadzić realne transfery LTE-Advanced.

Plus ma ponadto być pierwszym w Polsce operatorem sprzedającym smartfony z LTE, które faktycznie będą z tego LTE w naszym kraju korzystać.

źródło: dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w ciekawostki
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: