Galaxy Camera – hybryda od Samsunga


Telefony komórkowe mają coraz lepsze aparaty fotograficzne, a od czasu do czasu na rynku pojawiają się smartfony takie jak Nokia PureView 808, których możliwości są w tym zakresie ponadprzeciętne. Kilka lat temu pojawił się nawet pomysł by w zwykły aparat kompaktowy wbudować smartfona i stworzyć tym samym produkt idealny. Okazało się jednak, że projekt ten nie przypadł zbytnio do gustu użytkownikom, którzy woleli bardziej tradycyjne urządzenia. Mimo to Samsung postanowił wskrzesić tę ideę i na targach IFA w Berlinie przedstawił swój nowy smartfon o nazwie Galaxy Camera, zamknięty w obudowie aparatu kompaktowego.

To dość nietypowe urządzenie wyposażone jest w 4,8″ ekran LCD o rozdzielczości 1280×720 pikseli, czterordzeniowy procesor Exynos taktowany zegarem 1,4 GHz, 8GB dysk SSD, slot na karty pamięci SD, moduły WiFi i 3/4G (sprzedawana będzie też odmiana bez obsługi sieci komórkowych), bateria o pojemności 1650 mAh, oraz aparat. To właśnie ten ostatni element budzi największe emocje, bo mamy tu do czynienia z aparatem wyposażonym w matrycę typu BSI CMOS, o rozdzielczości 16 MP, której towarzyszy obiektyw zapewniający maksymalny otwór przesłony wynoszący f/2.8 – 5.9 (wide – tele) oraz 21-krotny zoom optyczny. Całość pracuje pod dyktando Androida w wersji Jelly Bean, a telefon/aparat został wyceniony na 499 dolarów i trafił już do sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

 

źródło: twojepc.pl/

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w ciekawostki, telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: