Maszyna do pisania na USB


foto/maszyna-do-pisania-na-usb.jpgNiektórzy tęsknią za starymi sprawdzonymi rozwiązaniami i starają się je wskrzesić znów do życia. Tak się stało z … maszyną do pisania. Stworzono bowiem projekt typowej maszyny wbijającej czcionki na papier, ale podłączanej przez USB do komputera czy tabletu. Kto więc chce zostać pisarzem starej daty, może sobie nabyć taki produkt jak USB Typewriter.

foto/maszyna-do-pisania-na-usb-1.jpg

Z cech tego nietypowego rozwiązania warto nadmienić, że nadal można pisać na papierze, a jednocześnie korzystać z udogodnień znanych z komputerów. Tyle tylko, że backspace czy skróty klawiaturowe zadziałają tylko na ekranie 😉

Rozwiązanie to, przyda się osobom, które piszą nadal na maszynach np. książki… i chciałby mieć od razu cyfrową kopię w komputerze.

Przystawka jest kompatybilna z USB z komputerami Mac i PC oraz tabletami iPad.

Cena za sztukę waha się od 170 zł do 3000 zł. Wynika to z tego, że można zakupić zarówno pakiet do samodzielnej instalacji – trzeba posiadać własną starą maszynę lub można nabyć też gotową maszynę.

źródło: pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w ciekawostki, komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: