Nowe zasady przyznawania ulgi internetowej


Sejm przyjął zaproponowane przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy o PIT, dzięki którym ulga internetowa nie zniknie, ale będzie dostępna dla węższego grona osób. Kwota odliczenia ma pozostać bez zmian.

Przegłosowane zmiany zakładają, że ulga będzie przysługiwać tylko tym podatnikom, którzy nie odliczali jej w latach 2005-2011 lub po raz pierwszy uwzględnią ją w zeznaniu za 2012 rok. Co więcej, z ulgi będzie można skorzystać tylko w dwóch następujących po sobie latach. Nie zmieni się za to kwota odliczenia, która wynosi 760 zł. Projekt nowelizacji zakłada, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2013 roku.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez resort finansów, na początku października Sejm zagłosował za likwidacją ulgi internetowej. Jednak w ubiegłym tygodniu Senat zaproponował dwie poprawki, które zakładały utrzymanie możliwości odliczenia przy jednoczesnym zaostrzeniu zasad jego przyznawania. Zmiany mają zachęcić do zakładania łączy internetowych zwłaszcza osoby uboższe i mieszkające w mniejszych miejscowościach. Ministerstwo Finansów zgodziło się na taką wersję projektu.

źródło: dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w net
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: