Twoje pliki na kartce A4!!


foto/drukowanie-danych-na-kartkach-a4.jpgPo przeczytaniu tytułu pomyślisz… co za głupota, po co drukować pliki i trzymać zwykłe dane na kartkach? To w ogóle możliwe? Pewnie! Jedna kartka A4 może pomieścić aż 3 megabajty skompresowanej informacji. Po wydrukowaniu można ponownie wgrać dane do komputera poprzez… skaner 😉 Całą zabawę zapewni nam otwarty projekt Paperbak.

foto/drukowanie-danych-na-kartkach-a4-duze.gif

Oprogramowanie można pobrać na stronie ollydbg.de/Paperbak/jest to specjalny program, który zamieni nasze pliki w mozaikę z kropek, drukowaną na kartce rozmiaru A4. Wymagana jest jednak drukarka laserowa o rozdzielczości m.in. 600 dpi. Co ciekawe nasze pliki na papierze możemy kodować, dzięki temu tylko po podaniu hasła, uda się odczytać dane ze zeskanowanego materiału.

Dane na kartkach można sobie przekazywać – trochę to jak dawna zabawa w tajnych agentów… ale cóż, projekty naukowe czasem tak mają 😉 Z drugiej strony można tego systemu używać do tworzenia po prostu kopii zapasowych, bez użycia elektroniki, jako nośnika zapisu. Wraca stary dobry i cierpliwy papier!

Źródło: pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w ciekawostki
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: