IEEE zapowiada zmiany w standardzie Ethernet


Organizacja IEEE ogłosiła, że w najbliższym czasie zmodyfikuje obowiązujący standard IEEE 802, zwiększając szybkość transmisji ramek Ethernetowych w kablach budujących sieć LAN (802.3). Aktualnie wykorzystywane w tym celu złącza i okablowanie, zgodne z Fast Ethernet, Gigabit Ethernet i 10 Gigabit Ethernet są bowiem niewystarczające i przy transmisji dużej ilości danych przepustowość jest zbyt mała, nawet przy wykorzystaniu mikrosegmentacji zaimplementowanej w przełącznikach (Switch). Z tego też powodu standard Ethernet do 2015 roku będzie się charakteryzować prędkością przesyłu danych z zakresu 400Gb/s – 1Tb/s, a przed 2020 roku górna granica przesunie sie do 10Tb/s.

 

Oczywiście zmiany te, największą rolę odgrywają w dużych firmach i dla usługodawców internetowych, ale jednocześnie przyczynią się do wzrostu prędkości łączy internetowych, co odczuje niemal każdy z nas.

Warto przypomnieć, że popularne WiFi, opierające się na standardzie 802.11 również wchodzi w skład technologii Ethernet.

A jak to jest u nas, na naszym podwórku??

źródło: guru3d.com

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: