JVC ADIXXION GC-XA1 – kamera odporna na warunki zewnętrzne


Z myślą o osobach aktywnych fizycznie i chcących uwieczniać swoje osiągnięcia JVC przygotowało niewielką kamerę wideo, rejestrującą obraz 1080p przy trzydziestu klatkach na sekundę. Model ADIXXION GC-XA1 może być stosowany przez pływaków i nurków-amatorów (jako że jest wodoodporny do głębokości pięciu metrów), biegaczy (urządzenie jest odporne na wstrząsy), czy osoby uprawiające sport zimą (niestraszne mu bowiem niskie temperatury).

JVC_ADIXXION_GC-XA1_01

Kamera oparta jest o matrycę CMOS, która pozwala na rejestrowanie nie tylko wideo, ale również zdjęć w rozdzielczości 5MP. Możliwe jest wykonywanie fotografii w trybie ciągłym, gdzie kolejne klatki rejestrowane są co pieć sekund lub co sekundę. Za rzutowanie obrazu na matrycę odpowiada szerokokątny obiektyw ze stabilizacją obrazu.

JVC_ADIXXION_GC-XA1_02
JVC_ADIXXION_GC-XA1_03

Optyka nowego urządzenia nie posiada zoomu optycznego, użytkownicy mają natomiast do wyboru pięciokrotny zoom cyfrowy.

JVC_ADIXXION_GC-XA1_04
JVC_ADIXXION_GC-XA1_05

Rejestrowane materiały zapisywane są na kartę pamięci – kamera obsługuje formaty SD, SDHC oraz SDXC. Zdjęcia i filmy można następnie za pośrednictwem interfejs HDMI wyświetlić na wyświetlaczu HD, albo przesłać bezprzewodowo np. do smartfona czy tabletu. Dostępny jest również wbudowany wyświetlacz, ten jednak nie jest szczególnie przydatny do przeglądania swoich dokonań, a to ze względu na wielkość wynoszącą zaledwie 1,5″.

JVC_ADIXXION_GC-XA1_06
JVC_ADIXXION_GC-XA1_07

ADIXXION GC-XA1 dostarczana jest w raz z zestawem do montażu na okularach. Komplet został wyceniony na kwotę 249,95$.

JVC_ADIXXION_GC-XA1_08
Źródło: cdrinfo.pl
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w Video
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: