ASUS ProArt PA248Q


ASUS wprowadza na rynek nowy monitor LCD przeznaczony do zastosowań profesjonalnych: model ProArt PA248Q. Panel jest wyposażony w 24-calową matrycę IPS o proporcjach obrazu 16:10, rozdzielczości 1920×1200 pikseli, z podświetlaniem LED i szerokimi kątami widzenia na poziomie 178 stopni. Monitor zapewnia 100% reprodukcję kolorów sRGB i ma pełny wachlarz funkcji ergonomicznych, w tym możliwość pracy zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej oraz regulacji wysokości ekranu. Do dyspozycji jest zintegrowany hub USB 3.0 oraz zestaw wejść D-Sub, DVI, HDMI i DisplayPort.

Pierwszy na świecie monitor z czterema portami USB 3.0

PA248Q wyznacza nowe standardy – to pierwszy na świecie monitor wyposażony w cztery porty USB 3.0. Użytkownicy mogą bez problemu podłączać do niego urządzenia i cieszyć się ultra szybką transmisją danych dziesięciokrotnie przekraczającą możliwości standardu USB 2.0. Monitor umożliwia również łączność przez porty DisplayPort, HDMI, DVI oraz D-sub, a oprócz tego może współpracować z dwoma innymi monitorami.

Ekskluzywne funkcje i design

Firma ASUS wyposażyła monitor w funkcję QuickFit Virtual Scale, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie rzeczywistej wielkości zdjęć i dokumentów na ekranie. QuickFit Virtual Scale obsługuje rozmiary A4, listowy, 8” x 10”, 5” x 7”, 4” x 6”, 3” x 5”, oraz 2” x 2”. Posiada też dodatkowe siatki z podziałką na centymetry i cale, które zapewniają dodatkowe możliwości pomiarów. QuickFit można uruchomić za pomocą klawisza skrótu. PA248Q zapewnia użytkownikom wybór pomiędzy siedmioma kolorami tła.

Technologia ASUS Splendid Video Intelligence optymalizuje wierność kolorów i obrazu przetwarzając sygnał za pomocą przetwornika analogowo-cyfrowego. Umożliwia dzięki temu poprawę ostrości, kolorów i kontrastu. Posiada sześć trybów wyświetlania (Sceneria, Kino, Standardowy, sRGB oraz dwa tryby użytkownika), które optymalizują ustawienia kolorów w zależności od sytuacji.

PA248Q wyposażono w 5-kierunkowy przycisk nawigacyjny, który zapewnia dostęp do funkcji QuickFit i OSD. Posiada również dwa przyciski umożliwiające szybki dostęp do 10 najczęściej używanych funkcji OSD. Funkcje Picture-in-Picture (PIP) i Picture-by-Picture (PBP) umożliwiają użytkownikom wyświetlanie obrazów pochodzących z różnych źródeł.

Ergonomiczny, wielokrotnie nagradzany design

Podobnie jak większość monitorów firmy ASUS, PA248Q posiada ergonomiczny design z możliwością regulacji obrotu, kąta nachylenia, osi i wysokości. Design został nagrodzony nagrodami reddot Design oraz IDEA (International Design Excellence Awards).

Monitor ma być dostępny w sprzedaży niebawem, cena nie została podana.

źródło: twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , , ,
Napisane w Video
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: