Microsoft udostępnia organom ścigania swoją technologię PhotoDNA


Gigant z Redmont umożliwił organom ścigania wykorzystywanie technologii PhotoDNA, ułatwiającej wyszukiwanie konkretnych zdjęć w sieci. Ma się to przyczynić do zwiększenia efektywności walki z dziecięcą pornografią, ułatwiając wyszukiwanie miejsc w sieci, w których są udostępniane nielegalne fotografie.

PhotoDNA umożliwia dopasowywanie do siebie cyfrowych zdjęć. Technologia opracowana przez MicrosoftResearch przy współpracy z Dartmouth College polega na stworzeniu unikalnej sygnatury fotografii (porównywanej z odciskiem palca), a następnie porównywaniu jej z sygnaturami innych zdjęć w celu znalezienia kopii. Z rozwiązania korzystały już amerykańskie agencje rządowe, które były dzięki niemu w stanie odnaleźć tysiące plików wcześniej niewykrywalnych.

Microsoft_PhotoDNA_01

Obecnie PhotoDNA będzie dostępne dla agencji rządowych wszystkich krajów zainteresowanych wdrożeniem systemu. Przede wszystkim technologia zostanie zintegrowana w wykorzystywanym już dziś przez wiele państw systemie CETS (Child Exploitation Tracking System – Systemie Wykrywania Wyzysku Dzieci). Ponadto Microsoft będzie udostępniał organom ścigania kod źródłowy oprogramowania, dzięki czemu będzie ono mogło być implementowane do już istniejących systemów informatycznych.

Źródło: CDRinfo.com
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w net, ochrona sieci
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: