Samsung Rugby Smart – smartfon do zadań specjalnych


W laboratoriach Samsunga powstał telefon, który w zamiarze producenta ma sprawdzić się doskonale w miejscach, które są odwrotnością terminu „domowe zacisze”. Rugby Smart spełnia wojskowe normy MIL-STD 810F, co oznacza między innymi możliwość przetrwania bez uszczerbku półgodzinne przebywanie w wodzie na głębokości metra, czy odporność na pył oraz skrajne temperatury.

Samsung_Rugby_Smart_01

Smartfon korzysta z jednordzeniowego procesora Qualcomm SnapDragon S2 taktowanego zegarem 1,4 GHz, 3,7″ ekranu dotykowego Super AMOLED o rozdzielczości WVGA, a także 5 MP aparatu z możliwością nagrywania wideo 720p (z przodu obudowy znalazł się drugi aparat o rozdzielczości 1.3 MP). Producent wyposażył nowy model w moduły GPS, Bluetooth i WiFi, obsługowana jest też łączność HSPA+ 4G. Pamięć wewnętrzna ma wielkość 4 GB, a dodatkowo można ją rozszerzyć o kartę pamięci microSD/SDHC o pojemności do 32 GB.

Samsung_Rugby_Smart_02

Rugby Smart pracuje pod kontrolą Androida 2.3. Całość jest zasilana baterią o pojemności 1650 mAH, która zgodnie z zapewnieniami Samsunga ma wystarczać na ponadprzeciętny i na pewno przydatny w terenie czas działania: do 16 dni w trybie czuwania. Maksymalny czas prowadzenia rozmów to równie przyzwoite 8 godzin.

Obecnie telefon jest oferowany w amerykańskiej sieci AT&T, gdzie przy dwuletnim kontrakcie można go nabyć za cenę 99$.

Źródło: cdrinfo.pl
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,132 hits
%d blogerów lubi to: