Komórka ładowana światłem słońca


To pomysł nie nowy, realizowany poprzez baterie słoneczne, w które były wyposażone telefony Nokii i LG. Teraz ten pomysł realizuje ładowarka XDModo Solar Window Charger. Można ją przymocować w prosty sposób – jak przyssawkę – do szyby. Następnie podpinamy kabel USB do naszej komórki i ładujemy akumulator dzięki energii słonecznej.

info/solarna-ladowarka-okienna-duze1.jpg

Jest niewielki, bo zamyka się w kostce 11 cm x 11 cm x 1.75 cm. Dodatkowo ma wbudowany własny akumulator o pojemności 1400mAh, który napełni się, gdy nie ładujemy akurat telefonu. Tak więc ładowarka, służy za dodatkowe źródło energii również po zmierzchu. Całość waży jedynie 135 gramów.

info/solarna-ladowarka-okienna-duze2.jpgCena tego nietypowego gadżetu to 50 euro.

Źródło: pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: