Sony VAIO SA


Na polskim rynku pojawił się nowy notebook Sony VAIO SA. Urządzenie skonstruowano z myślą o mobilności, jednak nie zrezygnowano z zapewnienia maksymalnej wydajności – procesor Intel Core i5 pozwoli na szybkie wykonywanie zadań a czas wolny umili napęd Blu-Ray.

Ekran o przekątnej 13,3″ ma rozdzielczość 1600 x 900 pikseli. Urządzenie posiada napęd SSD (SATA 128 GB), co czyni go odporniejszym na wstrząsy i szybszym. Zastosowano też podwójną kartę graficzną – AMD Radeon HD 6630M oraz zintegrowaną Intel HD Graphic 3000. Zależnie od potrzeb użytkownik może przełączać się miedzy kartami zapewniając sobie dłuższą pracę lub większą wydajność. Pamięć operacyjna ma pojemność 6 GB DDR3 SDRAM, z czego 4 GB znajdują się na płycie a 2 GB są podłączone do slotu SO-DIMM. Maksymalna łączna ilość obsługiwanej pamięci to 8 GB. Urządzenie ma grubość zaledwie 23,3 mm i masę 1,7 kg, jednak mimo to może pracować na baterii przez 7 godzin. Dodatkowo, w ramach promocji, przy zakupie modelu VPCSA3N9E klient otrzyma płaski akumulator Smart Battery. Po jego podłączeniu czas pracy wyniesie aż 14 godzin.

Specyfikację uzupełniają funkcje 3D napędu Blu-Ray (po podłączeniu do kompatybilnego wyświetlacza za pomocą HDMI), czytnik kart SDXC i Memory Stick Duo, wyjście D-Sub, dwa porty USB 2.0 i jeden USB 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 + HS, skaner odcisków palców i kamera HD.

Cena notebooka to około 6 000 PLN.

Źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,051 hits
%d blogerów lubi to: