Fujitsu LifeBook 2013 – koncept modularnego laptopa


Prashant Chandra, ceniony na całym świecie grafik i projektant urządzeń elektronicznych współpracujący m.in. z Fujitsu zaprezentował koncepcję modularnego notebooka – LifeBook 2013. Wychodząc z założenia, iż z roku na rok w naszych dłoniach pojawia się coraz więcej gadżetów, podczas gdy wcześniej wystarczał nam jedynie laptop, postanowił zintegrować wszystkie z nich w jednym modularnym komputerze przenośnym. Tak powstał projekt łączący w jednym urządzeniu tablet, smartfon i aparat cyfrowy. Dotykowa klawiatura prezentowanego notebooka jest tak naprawdę tabletem, który można wyjąć i zabrać ze sobą.

W notebooku znajduje się jeszcze aparat fotograficzny z obiektywem, umieszczony tuż za matrycą, oraz smartfon wpinany w sposób podobny do urządzeń ExpressCard, który po instalacji w notebooku miałby zapewniać dostęp do Internetu poprzez sieci GSM oraz możliwość prowadzenia wideo-rozmów w dowolnym miejscu przez sieci UMTS za pomocką kamery internetowej i ekranu notebooka. Ponadto po umieszczeniu wszystkich urządzeń w obudowie notebooka, pełniącej dla nich funkcję stacji dokującej, moglibyśmy swobodnie przesyłać między nimi wszystkie ważne dane.

Nie wiadomo czy Lifebook 2013 w zaprezentowanej formie w ogóle powstanie, jednak nie wykluczone, że niektóre elementy koncepcji mogą zostać zastosowane w przyszłych generacjach notebooków.

 

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: