IPv6 szóstego czerwca 2012?


NewsImage

Internet Society i największe firmy działające w Internecie ustaliły już datę uruchomienia IPv6 na całym świecie. 6 czerwca 2012 będzie dniem włączenia na całym świecie protokołu internetowego następnej generacji, jak nazwał IPv6 Google w swoim blogu.

Po sukcesie zeszłorocznego dnia testowania IPv6, kiedy to w testach wzięło udział ponad 400 firm i organizacji, przyszła pora na długoterminowe wprowadzenie protokołu, który zastąpi przestarzały już IPv4. Tym razem wszystko odbędzie się tak samo, ale po dobie działania nowy protokół nie zostanie wyłączony.

Od dłuższego czasu specjaliści biją na alarm, gdyż skończyły się adresy IP dostępne w ramach czwartej wersji protokołu. Od lutego zeszłego roku Internet Assigned Numbers Authority — światowa organizacja sprawująca pieczę nad adresami IP — nie posiada już żadnych wolnych bloków adresowych. Doprowadziło to nawet do zaistnienia czarnego rynku adresów, a nawet do portalu aukcyjnego z adresami popie

Specyfikacja IPv6 jest gotowa przynajmniej od 15 lat, ale aż do ubiegłego roku nie było potrzeby, aby go wdrażać. Do 6 czerwca tego roku największe firmy działające w Internecie (Google, Facebook, Microsoft, Yahoo!, Akamai i inni), dostawcy Internetu (At&T, Comcast, Time Warner Cable, XS4ALL, Free Telecom, KDDI…) i producenci sprzętu do użytku domowego (Cisco, D-Link) ponownie przygotują swoje usługi na przyjęcie nowego protokołu, tym razem na stałe.ranego przez Réseaux IP Européens.

Więcej na temat światowego dnia uruchomienia IPv6 można przeczytać na stronie akcji. Tam również można dowiedzieć się jak wziąć udział w tworzeniu wiecznej przyszłości Internetu.

źródło: dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: