Gadanie do pilota


Każdy zainteresowany iPhone-ami wie, że najnowsza wersja ma wbudowaną wirtualną asystentkę Siri. Można jej wydawać polecenia głosowe, a ona wpisze np. spotkanie do kalendarza, czy poszuka czegoś w necie.

LG Electronics, chce by podobna obsługa zawitała także do telewizorów… gadać mamy w tym wypadku do pilota zdalnego sterowania 😉

Technologię nazwano Magic Remote i zostanie zaoferowana, jako element telewizorów CINEMA 3D Smart TV.

info/piloty-lg-magic-duze.jpg

W pilocie Magic Remote przycisków jest mało, bo w zasadzie nie trzeba ich używać. Pilot potrafi rozpoznawać komendy głosowe, które mają usprawnić obsługę telewizora. Dodajmy, że współczesne TV to już nie tylko telegazeta i odtwarzanie obrazu i dźwięku, ale całe aplikacje multimedialne z dostępem do internetu.

W praktyce zamiast wstukiwać literki programu lub filmu w Video on Demand, można powiedzieć do pilota, na co mamy ochotę 😉

Magic Remote zyskał również specjalne kółeczko, które ma ułatwić nawigowanie po setkach aplikacji, spisów i funkcjach. Jest też rozpoznawanie gestów, czyli coś na wzór komputerowej myszki – wystarczy skierować pilota na ekran i z pomocą ruchów ręki kierować wskaźnikiem (kursorem). Są też typowe ułatwienia gestów, jak machanie na lewo i prawo w celu przewinięcia materiału wideo.

Poprzednia wersja pilota – pokazana jest na poniższym filmie (jedyne co jej brakuje, to właśnie rozpoznawania poleceń głosowych)

Źródło: pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , , ,
Napisane w Video
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10 648 hits
%d blogerów lubi to: