Magic Cube


info/magic-cube.jpgWygląda jak nieco większe pudełko zapałek, mieszczące się w dłoni i „jedyne” co potrafi, to robić z dowolnej powierzchni (poza szklaną) klawiaturę i mysz. Po prostu wyświetla ją i pozwala obsługiwać poprzez stukanie palcami w wirtualne klawisze 😉 Może się więc przydać osobom używającym smartfonów oraz tabletów. Firma Celluon, która produkuje to urządzenie w cenie około 500 zł, twierdzi że pisanie jest wygodniejsze niż na ekranie dotykowym.

Celluon Magic Cube, wykorzystuje laser do emisji wirtualnej klawiatury – jednocześnie za pomocą emisji podczerwieni i czujnika optycznego odczytuje (przerwania wiązek) nasze ruchy po „klawiszach” i odwzorowuje to np. w tablecie poprzez wpisywanie tekstu.

info/magic-cube-duze.jpegKostka współpracuje z urządzeniami poprzez Bluetooth, więc nie trzeba jej nigdzie podłączać i instalować – wystarczy sparować jak z typową słuchawką. Obecnie działa z telefonami iPhone, smartfonami Android oraz Blackberry a na dokładkę, może być klawiaturą dla tabletu iPad.

Oczywiście zadziała też z Windows, gdyby ktoś jednak miał komputer bez klawiatury tradycyjnej 🙂

Po użyciu kombinacji klawiszy, możemy zamienić Magic Cube w myszkę – przesuwając palcem po powierzchni stołu, kursor na ekranie komputera zmieni odpowiednio swoje położenie.

A tak przy pomocy tego cuda pisze się w praktyce…

Źródło: www.pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: