Efekt Kinect’a


info/kinect-efekt.jpgRok temu na rynku pojawiła się konsola XBOX 360 z dodatkowym kontrolerem, który zmienił sposób postrzegania sterowaniem w grach komputerowych. To właśnie Kinect zapewnił nam możliwość grania, bez używania żadnych padów – wystarczą ruchy naszego ciała. Microsoft nie spodziewał się jednak, że technologia ta zostanie złamana i użyta w całkiem innych… praktycznych celach. Stąd też swoją kampanię oparł właśnie o rozwiązania wymyślone poza firmą.

W szkole…

info/kinect-efekt-duze1.jpg

Przy rehabilitacji…

info/kinect-efekt-duze2.jpg

W medycynie…(pracuje nad tym hiszpańska firma Tedesys)

info/kinect-efekt-duze3.jpg

Takich przystawek do konsoli sprzedano już ponad 10 milionów na całym świecie. Sporo z nich jednak nie trafiło do grania, ale do innych zastosowań, które można obejrzeć na powyższych fotkach i w filmiku poniżej. To właśnie efekt Kinect.

Programiści i wizjonerzy amatorzy wykorzystali przystawkę do stworzenia własnych rozwiązań np. sterowania pulpitami w medycynie, tworzenia interaktywnych reklam czy informatorów na lotniskach (mamy nawet polskie sukcesy tego typu). Stąd też Microsoft zdecydował się na udostępnienie sterowników do swojego sprzętu, by ludzie mogli kreować własne wizje.

Na początku 2012 roku Microsoft chce udostępnić komercyjną wersję Kinecta dla systemu Windows – co otworzy zapewne całkowicie nowe możliwości w obsłudze komputera, tylko przy pomocy gestów 😉 Machający ludzie przez laptopami mogą rozbawić, ale takie to czasy, że technologia zmienia nasze zachowania.

źródło: http://www.pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,250 hits
%d blogerów lubi to: