Dostęp do Wikipedii za darmo z telefonów na całym świecie


Prognozy mówią, że użytkowników Internetu mobilnego już w 2014 roku będzie więcej, niż „tradycyjnych”. W niektórych krajach obecne młode pokolenie w ogóle nie zna czegoś takiego, jak kabel z Internetem. Jest to poważne wyzwanie dla Fundacji Wikimedia.

Misją Fundacji jest dostarczanie nieograniczonej wiedzy wszystkim i za darmo. Ale jak dotrzeć do mas użytkowników smartfonów i powiedzieć im, że cała Wolna Encyklopedia jest dostępna z ich urządzeń za darmo? Właśnie w tej sprawie Fundacja postanowiła zwrócić się do operatorów sieci na całym świecie.

Fundacja chce promować dostępność Wikipedii na wszystkich telefonach, nie tylko na tych bardziej zaawansowanych. Na telefonach miałyby znajdować się zakładki prowadzące na strony encyklopedii, ale użytkownicy mają również otrzymywać wiadomości promocyjne. Rdzeniem nowej strategii Fundacji będzie uruchomienie serwisu Wikipedia Zero — lżejszej wersji Wikipedii o tej samej treści, ale zoptymalizowanej dla wolnych połączeń i małych ekranów. „Zero” w nazwie oznacza również zerowy koszt poniesiony przez użytkownika. Ponieważ misja Fundacji to niesienie darmowej wiedzy, dostęp do Wolnej Encyklopedii ma być darmowy z każdego telefonu mającego możliwość łączenia się z internetem na świecie, nawet jeśli abonent nie posiada pakietu danych. Fundacja Wikimedia pracuje nad zebraniem listy partnerów z całego świata.

źródło: dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w net
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: