QuickPort Pro LAN Giga od Sharkoon


Sharkoon zaprezentował następcę swojej popularnej stacji dokującej dla dysków twardych i SSD – model QuickPort Pro LAN Giga. Jak sama nazwa wskazuje do połączenia wykorzystuje gigabitowy Ethernet. Dzięki temu, każdy komputer podłączony do lokalnej sieci może uzyskać dostęp do danych na dysku w niej umieszczonym. Stacja oferuje również połączenie przez port USB 2.0 lub eSATA.

Nowa stacja obsługuje dyski z interfejsem SATA w formacie 2,5 lub 3,5”. Wyposażono ją również w dwuportowy hub USB 2.0 oraz czytnik kart SD/MMC/MS.

Podobnie jak poprzedni model, Sharkoon SATA QuickPort Pro LAN Giga jest wyposażona w przycisk wysuwania oraz diody LED sygnalizujące zasilanie i aktywność dysku. Jej wymiary to 133 x 71 x 95 mm, waga 545 g. W zestawie znajdziemy instrukcję obsługi, płytę z oprogramowaniem, zasilacz oraz kabel sieciowy, USB i eSATA.

Sugerowana cena detaliczna QuickPort Pro LAN Giga to 59,90  €.

źródło: http://www.cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: