Booktrack


info/booktrack.jpgJeszcze kilka lat temu wróżono, że czytanie książek przez internet i inne wynalazki w zasadzie upadnie… a tu się okazuje, że w USA np. Amazon (największa internetowa księgarnia) sprzedaje więcej e-książek niż tych papierowych 😉 Teraz czytelnictwo, szczególnie na tabletach, które również stają się bardzo popularne – ma nabrać nowego wymiaru – dzięki specjalnie opracowanym ścieżkom audio. Jak to działa?

Kiedy czytamy książkę to całą akcję wyobrażamy sobie w głowie. A teraz dzięki Booktrack można do książki dołożyć jeszcze ścieżkę dźwiękową jak z filmu 😉 Dzięki temu lektura nabiera dodatkowych atrakcji. Co ciekawe aplikacja dostępna na iPada (jak zwykle…) potrafi rozpoznawać gdzie czytamy… i jaką muzykę puścić w tle, aby to wszystko pasowało.

info/booktrack-duze.jpg

Gdybyśmy zgubili wątek lub cofnęli się przy czytaniu, bo np. coś nas zastanowiło … to możemy w prosty sposób powrócić do właściwego fragmentu lektury, a muzyka (+ efekty dźwiękowe) zmieni się automatycznie na właściwą.

Aplikacja uczy się też naszego stylu czytania – aby podążać za naszym tempem. Tak więc na samym początku czeka nas tzw. kalibracja. Trzeba co kilka chwil dotykać palcem podwójnie miejsce, w którym akurat czytamy. Aplikacja będzie wtedy wiedziała, jak podkładać nam muzykę pod tekst, aby akcja ze ścieżką dźwiękową się nie rozjechała 😉

Mamy też możliwość kontroli głośności zarówno podkładanej muzyki jak i efektów dźwiękowych.

Obecnie dostępnych jest kilkanaście książek w wersji z booktrackingiem np. The Adventures Of Sherlock Holmes – The Adventure of the Speckled Band. Wszystkie są po angielsku, ale może w Polsce pomysł też ktoś podchwyci ;p

Więcej na: www.booktrack.com/home.do

źródło: www.pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: