Google Translate na Androida komunikuje się po polsku!!


I stało się! Nie trzeba już uczyć się języków – można by napisać na początek… są pewne niedociągnięcia nowej technologii, ale trzeba przyznać, że działa to całkiem sprawnie. Zabawa polega na tym, że każdy kto ma tablet czy telefon z Androidem, może po zainstalowaniu Google Translate – rozmawiać z ludźmi w innych językach, wcale tych języków nie znając 😉

info/google-tlumacz-gada-po-polsku-duze.jpgW praktyce działa to tak, że:

  1. uruchamiamy aplikację i naciskamy ikonkę mikrofonu,
  2. wypowiadamy zdanie w naszym ojczystym języku,
  3. aplikacja rozpozna co powiedzieliśmy i będzie oczekiwała na potwierdzenie, że zrobiła to dobrze,
  4. jeżeli potwierdzimy – to Google przetłumaczy w czasie rzeczywistym naszą wypowiedź i wypowie kwestię w docelowym języku np. angielskim 😉

Oczywiście działa to także w drugą stronę i ktoś może nam po angielsku odpowiedzieć, a aplikacja przetłumaczy to po chwili na polski.

W ten sposób konwersacja trwa bez znajomości poszczególnych języków 😉

Tryb Konwersacji – był już wcześniej dostępny, ale nie obsługiwał języka polskiego… teraz mamy łatwiej 😉 Co oczywiście nie powinno zachęcać do omijania lekcji języka – chociażby angielskiego.

Uwaga: Technologia nadal jest dostępna w wersji Alfa, czynniki takie jak szum tła czy regionalne akcenty, mogą sprawić, że nie zrozumie ona co mówisz.

Tryb Konwersacji tłumaczy teraz pomiędzy językami angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, hiszpańskim, mandaryńskim chińskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, czeskim, polskim, tureckim i brazylijskiej odmianie portugalskiego.

Poza rozszerzeniem Trybu Konwersacji do 14 języków, Tłumacz Google dla Androida obsługuje teraz 63 języki, w tym 24 w trybie tekst-do-mowy i 17 w trybie wprowadzania głosowego.

Aplikację Google Tłumacz (Translate) pobierzesz oczywiście za darmo w Android Market.

źródło: pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w telefony
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: