HD-ALCTU2/V od Buffalo


W ofercie Buffalo niebawem znajdzie się nowy multimedialny dysk zewnętrzny – model oznaczony jako HD-ALCTU2/V, który oferuje aż 3 TB przestrzeni na nasze dane, ale co ciekawe pozwala na przełączanie się pomiędzy trzema trybami pojemności – 1, 2 i 3 TB.


Przełącznik pojemności umożliwia kompatybilność z telewizorami, które nie obsługują 3-terabajtowych dysków. W zależności od potrzeb wystarczy go przesunąć do 2 lub 1 TB i dysk będzie rozpoznawany z żądaną przez nas pojemnością. Pozwoli to także użytkownikowi na podział danych, np. 2 TB na filmy i 1 TB na seriale, bądź muzykę.

HD-ALCTU2/V posiada czarne błyszczące wykończenie, mierzy 121 x 40 x 201 mm i wyposażony został w interfejs USB 2.0. W środku obudowy znajdziemy gumowe mocowania na dysk, zapobiegające wibracjom oraz wentylator zamontowany z tyłu, mający za zadanie skutecznie odprowadzić ciepło z urządzenia. Na przednim panelu umieszczono diody LED wskazujące zajętą przestrzeń na dysku oraz pracę urządzenia. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do zarządzania energią pobór mocy ma nie przekroczyć 2,1 W.

Dysk Buffalo pojawi się w sprzedaży (najpierw w Japonii) pod koniec tego miesiąca. Producent nie podał jednak ceny.

Źródło: cdrinfo.pl
Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: