Visa pozwoli nam przelewać pieniądze z karty na kartę


Organizacja płatnicza Visa Europe zabrała się za unowocześnianie swojej oferty. Miliony osób posiada przecież karty płatnicze w portfelach i można to przecież wykorzystać do regulowania należności pomiędzy osobami prywatnymi 😉 Stąd pomysł na usługę o nazwie: Mobile Person-to-Person payment. Dzięki niej już za kilka miesięcy będziemy mogli po prostu wysłać komuś pieniądze wprost z naszej karty 😉

info/visa-p2p-platnosci-duze.jpgCo ciekawe, usługa nie wymaga aby osoba, której przelewamy środki, była gdzieś zarejestrowana – wystarczy, że ma kartę płatniczą wydaną przez VISA. Do przelewów używa się specjalnej aplikacji na komórki – pierwsza będzie dostępna wersja dla Androida. Możliwe do realizacji czynności to wysłanie pieniędzy na numery telefoniczne osób zarejestrowanych w systemie lub też na numery kart płatniczych, jeżeli ktoś nie jest jednak zarejestrowany.

Wygodne jest też to, że nie potrzebujemy kolejnego konta, karty itd. Wszystko mamy mieć dostępne w obecnych instrumentach płatniczych.

Usługa ma zapewnić nam szybkie przelewy – tak jakbyśmy dali komuś kwotę w gotówce do ręki. Na pewno będzie to kolejny sposób na minimalizowanie obrotu tradycyjnej gotówki na rynku.

info/visa-p2p-platnosci-duze2.jpgPrzykład praktycznego działania usługi Mobile Person-to-Person payment poniżej:

Druga usługa Visa Alerts – to pewne uzupełnienie, które również wprowadza Visa. Polega ona na informowaniu klienta w czasie rzeczywistym, że na jego karcie płatniczej wystąpiła jakaś operacja np. zakup, pobranie gotówki z bankomatu czy sklepu. Usługa zostanie wdrożona przez banki i udostępniona klientom pod koniec 2011 roku. Ma zapewnić większe bezpieczeństwo naszych pieniędzy – na nieautoryzowane transakcje będziemy mogli szybciej zareagować, niż jak to zwykle bywa… dopiero po otrzymaniu miesięcznego wyciągu.

Źródło: pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w telefony
2 comments on “Visa pozwoli nam przelewać pieniądze z karty na kartę
  1. Iwona Gręda pisze:

    Szybko można załatwić przelewy – ciekawe.
    Super oferta, ułatwiająca życie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: