Acer Aspire 5749 z systemem MeeGo


System MeeGo, zbudowany na bazie jądra Linuxa i wspierany przez Intela oraz AMD nie ma lekko i mimo sporego potencjału jego rozwój został zarzucony przez Nokię, która miała przyczynić się do jego szybkiego rozwoju. Mimo to wchodzący w skład grupy która miała pracować wspólnie nad MeeGo producent komputerów PC – firma Acer zaprezentował swojego laptopa z tym OS’em. Wspomniana nowość o oznaczeniu Acer Aspire 5749 jest wyposażona w dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-2310M, taktowany zegarem 2.1GHz, z wsparciem dla HT i IGP HD 3000, zintegrowanym w tym procesorze.

Specyfikacja techniczna wspomina również o 4GB pamięci RAM, 500GB dysku twardym oraz 6-komorowej baterii, a obraz jest wyświetlany na ekranie o przekątnej 15.6-cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Acer Aspire 5749 jest już dostępny w sklepie internetowym Amazon.de w cenie 399 €.

źródło: twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: