Wacom Inkling


Firma Wacom to świetnie znany grafikom, architektom i projektantom producent tabletów graficznych (nie mylić z internetowymi) z serii Bamboo, Intuos i Cintiq, które pozwalają tworzyć szkice w formacie cyfrowym z wykorzystaniem przystosowanych do tego programów. Ale nie każdy preferuje ten sposób twórczości, a wielu grafików nadal woli rysować swoje dzieła na papierze. Właśnie z myślą o tych osobach powstało urządzenie Wacom Inkling, zbudowane z odbiornika i specjalnie przystosowanego pióra.

Wspomniane pióro jest wyposażone w tradycyjny atrament, pozwalający na rysowanie kształtów na zwykłej kartce papieru, ale jednocześnie jest wyposażone w czujniki, które pozwalają przetworzyć ruchy ręki na postać cyfrową, rozpoznając przy tym 1024 stopnie nacisku. Aby wszystko mogło działać prawidłowo konieczny jest również dołączany w zestawie odbiornik, który należy przyczepić do powierzchni po której będziemy rysować. Urządzenie to jest tak zaprojektowane, żeby możliwe było tworzenie osobnych warstw, którymi zarządzamy za pomocą umieszczonych na odbiorniku przycisków.

Reszta zależy już tylko od rysownika, a powstałe dzieło można zapisać zarówno w postaci rastrowej jak i wektorowej. Wacom Inkling trafi do sprzedaży w październiku w cenie około 160 Euro i wtedy przekonamy się jak urządzenie sprawuje się w rzeczywistości.

źródło: twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w tablet
One comment on “Wacom Inkling
  1. Iwona Gręda pisze:

    Witam.
    Wacom Inkling, cóż w teorii super sprawa. Urządzenie dające ogromne możliwości zarówno profesjonalistom jak i amatorom. Z tego co przeczytałam cena jest przystępna. Fajny gadżet na prezent dla miłośnika rysowania, który lubi coś więcej niż tylko karta papieru i pióro.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: