Darmowe chmury na Twoje dane – tym razem 5 GB lub 25 GB!


info/sugarsync.jpgZ roku na rok przybywa nam w domach i firmach urządzeń, które chcielibyśmy połączyć w jedną całość, ze względu na tworzone pliki. Zwykle wysyłamy je mailem, zgrywamy na pendrive itd. Ale można przecież skorzystać z zalet chmury 😉 Tym bardziej, że usługi tego typu są pojemne i co ciekawe w wersjach podstawowych – darmowe. Oto przykład SugarSync (5GB) i SkyDrive (25GB).

SugarSync w wersji podstawowej oferuje nam 5 GB na własne pliki. Aby skorzystać z zalet tej chmury, wystarczy:

  1. utworzyć swoje konto na www.sugarsync.com
  2. pobrać i zainstalować aplikację SugarSync na komputerze i telefonie
  3. można jeszcze zmienić kilka ustawień i gotowe 😉

info/sugarsync-duze.jpg

Z programu korzysta się w taki sposób, że dowolny plik wrzucony do specjalnego katalogu na naszym dysku, automatycznie zostanie wgrany do tzw. chmury. Dzięki temu po powrocie do domu, automatycznie chmura synchronizuje się z naszym drugim komputerem i plik w ostatniej wersji mamy na domowym PC 😉

Również dostęp do plików mamy z poziomu komórki lub dowolnej przeglądarki WWW. Proste! Chmura synchronizuje pliki pomiędzy dowolnymi platformami i urządzeniami tj. PC, Mac, iPhone, iPad, Android, BlackBerry. Wszystkie nasze zasoby są też szyfrowane algorytmem 128-bit AES.

SugarSync oferuje też płatne pakiety – za rok używania powierzchni 60 GB na nasze pliki, zapłacimy około 280 zł.

Podobną usługą jest chmura dostarczana przez firmę Microsoft – nazywa się SkyDrive i pozwala przechowywać i synchronizować pliki pomiędzy komputerami i komórkami w całkowicie automatyczny sposób.

info/skydrive-duze.jpg

Aby skorzystać z chmury SkyDrive wystarczy:

  1. posiadać adres w domenie hotmail.com lub tzw. identyfikatora Windows Live
  2. po zalogowaniu na www.skydrive.com można zacząć pracę z webowym dostępem do chmury
  3. aby pliki synchronizowały się automatycznie wprost ze wskazanego katalogu na naszym komputerze, należy zainstalować dodatkowo program Windows Live Mesh 2011

Warto dodać, że każda z opisanych tu chmur, pozwala również wybierać pliki, które w łatwy sposób udostępnimy znajomym do pobrania ;P Usługi generują po prostu gotowe linki.

źródło: http://www.pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , , ,
Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: