DATA Clip i DATA Hook


Elecom przygotował nowe przenośne pamięci USB, które otrzymały dwa kształty: spinaczy do papieru oraz karabinków. Pierwsze, o nazwie DATA Clip MF-CLU2 można przenosić, łącząc nimi jednocześnie plik kartek papieru, drugie natomiast, noszące miano DATA Hook MF-HKU2, można łatwo przyczepić do breloczka na klucze, czy choćby szlufki paska w spodniach.

Oba PD dostępne są w jednej pojemności – 4 GB. Nabywca może za to wybrać kolor obudowy, wśród dostępnych czarnego, białego, czerwonego, zielonego i niebieskiego. Pamięci posiadają system PASS (Password Authentication Security System, czyli po prostu „system zabezpieczający dostęp hasłem”), bazujący na szyfrowaniu danych za pomocą algorytmu AES.

Jak to często bywa w przypadku pierwszych prezentacji, japoński producent słowem nie wspomniał, gdzie (czy tylko w Japonii czy może i na innych rynkach), kiedy ani za ile będzie można nabyć pamięci Clip i Hook.

źródło: cdrinfo.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with:
Napisane w komputery
2 comments on “DATA Clip i DATA Hook
 1. Iwona Gręda pisze:

  Witam.
  Elcoom – brawo za pomysł gadżetu, który spełnia swoją funkcję, a jednocześnie jest designerski. Jeżeli miałabym wybrać – kupiłabym DATA Clip MF-CLU2 w kolorze różowy. Niestety ten kolor nie jest objęty ofertą. Szkoda, ze nie ma informacji dotyczącej ceny i nie jest, jak na razie dostępny na naszym rynku. Pomysł niezły i ma szansę na powodzenie.
  Pozdrawiam

  • madmax68 pisze:

   Ja wolę niebieski kolor, ale co do dostępności na rynkach europejskich i ceny….No właśnie trzeba pogadać z Japończykami…że trochę tego od nich weźmiemy 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
 • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: