Nawigacja made by Nvidia


Już od dość długiego czasu firmy Nvidia i Google współpracują z firmą Audi czego owocem jest nowy system nawigacji satelitarnej, którą po raz pierwszy zobaczymy w modelu A7. Nowe wyposażenie tego samochodu pozwala na wyświetlanie trójwymiarowej mapy miejscowości przez którą przebiega droga po której się poruszamy. Wszystkie informacje są ściągane z serwerów Google i na bieżąco łączone z informacjami, jakie są zbierane przez czujniki zamontowane w jadącym samochodzie, a które są na przykład w stanie rozpoznawać znaki drogowe.

Nawigacją można sterować głosowo, dzięki czemu kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy. Oczywiście cały system nie mógłby działać bez odpowiednio mocnego sprzętu komputerowego, który dostarcza Nvidia. Całość obsługuje bowiem SoC Tegra, która korzysta z rdzeni ARM i IGP GeForce. Poniżej możecie zobaczyć filmy promujące nowe rozwiązanie.

źródło: http://twojepc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w Nawigacja
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: