Me on the Web od Google


Google udostępnił Me on the Web – interesujące narzędzie do zarządzania tożsamością w Internecie. Usługa dostępna jest w ramach Google Dashboard i pozwala na skuteczne monitorowanie, kto i co publikuje na nasz temat w Sieci.

Usługa korzysta z mechanizmu Google Alerts do generowania powiadomień za każdym razem, gdy ktoś powoła się na nasze imię i nazwisko lub jeden z adresów mailowych. Użytkownik może sam zdecydować, według jakich kryteriów mają być generowane powiadomienia. Wśród dostępnych opcji można określić częstotliwość generowania alertów (natychmiast, raz dziennie, raz na tydzień) oraz zdecydować, na jaki adres będą wysyłane powiadomienia. Ponadto użytkownik może jednym kliknięciem sprawdzić, co do tej pory zostało opublikowane na jego temat w Sieci. Google wzbogacił usługę o garść praktycznych porad dla osób, które chcą skutecznie kontrolować informacje, jakie na ich temat publikują internauci.

Nowe narzędzie Google powinno ułatwić życie zarówno osobom kreującym swój wizerunek w Sieci jak i internautom szczególnie strzegącym własnej prywatności. Usługa Me on the Web jest dostępna dla wszystkich posiadaczy konta Google.

źródło: http://www.dobreprogramy.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,132 hits
%d blogerów lubi to: