GPS przyszłości


info/gps-przyszlosci.jpgNazywa się AIDA 2.0 i stworzyli go naukowcy z amerykańskiej uczelni MIT i inżynierowie marki Volkswagen. Wyróżnia się tym, że zamienia deskę rozdzielczą i część przedniej szyby samochodu w ekran nawigacyjny. Wszystko po to, by kierowca nie rozpraszał się podczas jazdy, otrzymywał jak najbardziej trafne i świetnie wizualizowane wskazówki co do kierunku jazdy.

info/gps-przyszlosci-duze.jpgCiekawostką jest to, że nawigacja pojawia się również na … lusterkach 😉

Więc gdzie nie spojrzymy podczas jazdy takim pojazdem… wszędzie będziemy mieli kontakt z nawigowaniem. Naukowcy chcą docelowo zintegrować AIDA 2.0 z kalendarzem właściciela, tak aby samochód mógł przy w podpowiedziach wyświetlać dodatkowe informacje i uczyć się 😉

Bo każda przejażdżka da mu info co lubimy a co nie…

Tak to wygląda w praktyce:

źródło: http://www.pablik.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
One comment on “GPS przyszłości
  1. madmax68 pisze:

    Kupię sobie samochód z taką nawigacją………… nie wcześniej 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: