Genius nagrodzony na Computex 2011


Międzynarodowe targi Computex 2011 w Taipei dobiegły końca. Genius zaprezentował swoje nowe i innowacyjne produkty, z których dwa, Ring Mouse i Pen Mouse, otrzymały wyróżnienie.

Szczególnym zainteresowaniem na stoisku Geniusa cieszyła się bezprzewodowa myszka w kształcie pierścienia. Ring Mouse to alternatywa dla tradycyjnych gryzoni, w której sterowanie kursorem odbywa się za pomocą kciuka. Nowość Geniusa dzięki niestandardowej konstrukcji otrzymała nagrodę Product Design Award 2011.

Kolejnym nagrodzonym produktem na targach była nietypowa myszka ukryta w konstrukcji długopisu o nazwie Pen Mouse. Sercem tego niecodziennego pióra jest sensor optyczny o rozdzielczości 1200 DPI. Urządzenie potrafi jednak pracować także przy 400 i 800 DPI. Za komunikację z komputerem odpowiada bezprzewodowa technologia 2,4 GHz, która jest energooszczędna, redukuje zakłócenia i wydłuża zasięg działania nawet do 10 metrów.

Genius w Taipei przedstawił również najnowsze modele sprzętu audio, takie jak głośniki SP-HF2020, które dzięki cyfrowemu procesorowi dźwiękowemu umożliwiają ustawienie korektora w trzech wariantach: EQ-WideSound – dźwięk bardziej przestrzenny, EQ-DeepBass – dźwięk wzbogacony mocnym basem. EQ –AudioAlign – ustawienie kierunku rozchodzenia fal dźwiękowych.

Nie zabrakło również bezprzewodowych klawiatur, z których warto wymienić nowy zestaw ultra cienkiej klawiatury i myszki SlimStar 8000. Wykorzystanie 2,4GHz technologii, za pomocą której zestaw łączy się z komputerem pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo utraty połączenia oraz umożliwia pracę w odległości do 10 metrów.

Z tabletów graficznych Genius pokazał bezprzewodowy model EasyPen M508W, posiadający obszar roboczy o wielkości 5×8 cali. Tablet posiada wysoką rozdzielczość osiągającą wartość 4000LPI, a w zestawie pióro rozróżniające 1024 poziomy nacisku. Dzięki temu EasyPen M508W staje się precyzyjnym narzędziem graficznym.

pen_mouse.jpg

źródło: http://www.frazpc.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: ,
Napisane w komputery
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,126 hits
%d blogerów lubi to: