IPv6 World Day


Dzisiejszy dzień, 8 czerwca, został ogłoszony przez Internet Society (ISOC) światowym dniem IPv6. Tego dnia uczestnicy akcji – wśród nich takie firmy jak Google, Facebook, Yahoo!, Akamai, Limelight Networks czy Microsoft (ze stronami takimi jak to Bing.com, Xbox.com and Microsoft.com i usługami takimi jak Windows Azure) udostępniać będą swoje treści także z pomocą IPv6 – w ramach 24-godzinnego „lotu próbnego”.

Celem tego wydarzenia jest wsparcie motywacji przemysłu – dostawców Internetu, sprzętu sieciowego, systemów operacyjnych a także dostawców treści do przygotowania swoich systemów do wykorzystania IPv6 – po to aby zapewnić udaną migrację z IPv4 – w związku z kończeniem się wolnych adresów dostępnych w ramach tego protokołu.

Choć protokół IPv6 jest rozwiązaniem znanym dość szeroko od ponad 10 lat (pierwsze pracujące produkcyjnie sieci w Polsce były wykorzystywane pod koniec 1998 roku) to jego szeroka adaptacja w wykorzystywanych komercyjnie środowiskach następuje bardzo powoli. Niestety nie wystarcza podstawowe wsparcie dostarczane przez systemy operacyjne: kluczowe jest włączenie IPv6 na ostatniej mili do użytkowników końcowych. Kolejnym problem jest zapewnienie pełnej zgodności aplikacji – począwszy od najprostszych problemów takich jak np. właściwy format pól przeznaczonych na adresy IP, przez wsparcie DNS skończywszy na weryfikacji poprawności pracy tysięcy aplikacji.

Strona domowa World IPv6 Day

źródło: http://wss.pl

Informacje

Jestem absolwentem WSZiA w Zamościu. W latach 1996 -2006 pracowałem dla firmy MABERO PROJEKT-TEL świadczącej usługi w zakresie okablowania strukturalnego i budowy sieci teleinformatycznych. Współpracowałem z firmą NETIA i IT-NET. Obecnie tworzę strony www z wykorzystaniem technologii CMS bazującej na silniku Wordpress i Joomla, odzyskuję dane z każdego nośnika danych, serwisuję komputery, zakładam instalacje logiczne.

Tagged with: , ,
Napisane w net, sieci LAN
Pomiar prędkości łącza

www.netmeter.pl

Archiwum
Yanosik24
Widget Yanosik24.pl

Member of The Internet Defense League

Blog Stats
  • 10,137 hits
%d blogerów lubi to: